Loading...
Køb og Salg2020-06-14T11:02:05+02:00

Køb og salg

Hvis du ønsker en rubrik optaget under Køb og salg, så send teksten i en mail til Webmaster. Indholdet skal have noget med sejlads at gøre.

Rubrikken bliver slettet efter 6 måneder, men kan oprettes påny. Hvis perioden skal forlænges eller rubrikken slettes, så send en besked til webmaster@struersejlklub.dk

Udlejes

Plads i god og tør bådhal udlejes.
Pladsen kan tage både op til 38-40 fod og en max. bredde på 3,50 m.
Pladsen har egen port og værkstedsbord med el.

Svend Allerslev
allerslev@os.dk
tlf. 2063 6511

14/06-2020

Sælges

Redningsflåde med rustfriholder. Alder og stand på flåden kendes ikke

Prisidé 650 kr.

Frank Nikolajsen
Tlf.: 2874 8025
E-mail: nikolajsens@live.dk

06/01-2020

Sælges

Da vi stopper med at sejle er der en del udstyr til salg på den blå avis.

tovværk
slanger
våddragt, svømmefødder, svømmebriller
badestige
forstag m. vantskrue, vantbeskyttere
enkelte andre produkter
fortyndere, polyesterspartel, plejeprodukter og smøremidler.

Alt sammen til yderst billige priser.

Se dette link:

https://www.dba.dk/tov-styreliner2-stk-12/id-1062396617/

Dette linker til én annonce. Herefter kan du klikke på »Se sælgers andre annoncer«.

Herefter skulle du kunne se alle annoncerne.

Eller ring og forhør.

Venlig hilsen

Erik Skovsager
Rugvænget 34
7500 Holstebro
Tlf.: 2963 7270
E-mail: skovsager@mvb.net

24/11-2019

Plads i bådhal sælges (evt. udlejes)

Passer til båd op til ca. 9 x 2,75 meter
Med 4,5 meter høvlebænk samt plateau med stige for nem adgang til båden
Pris DKK 25.000

Robin Vinther
Tlf.: 4177 9119
Mail: robin.vinther@outlook.dk

11/08-2019

Sælges

Baltic – redningsvest – model Bambi 3-15 kg.
Som ny, kun brugt på en ferie.
Pris: 150 kr.

Rikke Svenstrup
Mobil: 6171 0636
Mail: rikke_svenstrup@hotmail.com

08/08-2019