Europe Class DM 2016

Struer Sejlklub

Kvinde Køn

Sailed: 11, Discards: 2, To count: 9, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank NAT Sejl nr. Køn Sejlklub Rorsmand R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 9 R10 R11 Total Nett
1st DEN 1804 Kvinde Kaløvig Bådelaug Anna Livbjerg 7.00 3.00 (11.00) 8.00 (36.00 BFD) 0.75 0.75 4.00 2.00 2.00 5.00 79.50 32.50
2nd DEN 1787 Kvinde KBL Anna Munch (12.00) 5.00 6.00 3.00 (36.00 BFD) 6.00 5.00 11.00 8.00 8.00 4.00 104.00 56.00
3rd DEN 92 Kvinde KBL Malene Christensen 14.00 11.00 5.00 (17.00) 12.00 (22.00) 6.00 9.00 11.00 13.00 10.00 130.00 91.00
4th DEN 4 Kvinde KBL Mie Elbæk (25.00) 13.00 16.00 10.00 4.00 3.00 (29.00) 12.00 12.00 23.00 15.00 162.00 108.00
5th DEN 1766 Kvinde Kaløvig Bådelaug Julie Erhardsen 20.00 12.00 10.00 16.00 11.00 14.00 (26.00) 6.00 16.00 16.00 (36.00 DNF) 183.00 121.00
6th DEN 1757 Kvinde KBL Sara Lyngborg Pedersen 23.00 23.00 (28.00) (36.00 DNF) 5.00 4.00 4.00 13.00 15.00 18.00 19.00 188.00 124.00
7th DEN 1798 Kvinde Kaløvig Bådelaug Josefine Bjørndal Robl (27.00) (29.00) 20.00 27.00 18.00 2.00 2.00 0.75 26.00 24.00 27.00 202.75 146.75
8th DEN 77 Kvinde Kaløvig Bådelaug Marie Præst (29.00) 26.00 (27.00) 25.00 22.00 7.00 9.00 5.00 24.00 22.00 22.00 218.00 162.00
9th DEN 15 Kvinde Kolding Sejlklub Malene Stenius Petersen 3.00 18.00 24.00 20.00 23.00 (32.00) (25.00) 25.00 23.00 14.00 25.00 232.00 175.00
10th DEN 1727 Kvinde Yachtklubben Furesøen Clara Sofie Dahlberg-Garde 30.00 21.00 31.00 12.00 15.00 (36.00 BFD) 21.00 (32.00) 21.00 15.00 13.00 247.00 179.00
11th DEN 88 Kvinde Kaløvig Maria Ravn Jurgensen 17.00 14.00 32.00 15.00 21.00 25.00 19.00 (36.00 DNF) (36.00 DNC) 36.00 DNC 36.00 DNC 287.00 215.00

Mand Køn

Sailed: 11, Discards: 2, To count: 9, Entries: 24, Scoring system: Appendix A
Rank NAT Sejl nr. Køn Sejlklub Rorsmand R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 9 R10 R11 Total Nett
1st DEN 1778 Mand KBL Emil Munch 11.00 0.75 0.75 0.75 (20.00) 17.00 10.00 (23.00) 3.00 0.75 2.00 89.00 46.00
2nd DEN 1789 Mand Skive Sejlklub Søren Johnsen (19.00) 4.00 2.00 6.00 10.00 (13.00) 8.00 7.00 5.00 3.00 6.00 83.00 51.00
3rd DEN 1761 Mand Sønderborg Yachtklub Jacob Jungersen Hansen 2.00 8.00 (19.00) 5.00 3.00 9.00 (11.00) 8.00 0.75 11.00 11.00 87.75 57.75
4th DEN 1739 Mand Kaløvig Bådelaug Jens Eskildsen (18.00) 7.00 9.00 9.00 6.00 15.00 (30.00) 2.00 7.00 4.00 3.00 110.00 62.00
5th DEN 20 Mand Holbæk Sejlklub Frederik Andersen 0.75 2.00 7.00 2.00 16.00 (18.00) 12.00 (17.00) 9.00 7.00 8.00 98.75 63.75
6th DEN 13 Mand Kaløvig Bådelaug Nikolai Tiedemann (22.00) 10.00 8.00 18.00 2.00 10.00 20.00 (28.00) 4.00 6.00 7.00 135.00 85.00
7th DEN 75 Mand Kaløvig Bådelaug Jesper Brink 4.00 6.00 4.00 7.00 19.00 36.00 DNE (23.00) (20.00) 6.00 5.00 0.75 130.75 87.75
8th DEN 1763 Mand Sletten Bådeklub- Oure Jonas Ullmann 5.00 (16.00) (18.00) 14.00 8.00 8.00 15.00 10.00 14.00 10.00 16.00 134.00 100.00
9th DEN 1566 Mand Yachtklubben Furesøen Rasmus Bergmann Fabrin 9.00 15.00 12.00 19.00 0.75 (20.00) 16.00 (21.00) 13.00 9.00 14.00 148.75 107.75
10th DEN 33 Mand Kaløvig Bådelaug Sebastian Yde Hedegaard 8.00 (36.00 DNS) 13.00 4.00 27.00 (31.00) 13.00 14.00 10.00 12.00 12.00 180.00 113.00
11th DEN 1575 Mand Dyvig Bådelaug Klaus Rønn Madsen 10.00 9.00 3.00 11.00 17.00 12.00 17.00 3.00 (36.00 DNC) (36.00 DNC) 36.00 DNC 190.00 118.00
12th DEN 6 Mand Skive Sejlklub Rune Meedom Cramer (21.00) 17.00 14.00 13.00 13.00 16.00 7.00 15.00 (36.00 BFD) 17.00 9.00 178.00 121.00
13th DEN 1561 Mand Yachtklubben Furesøen Daniel Hopmann 28.00 (30.00) 21.00 (31.00) 7.00 5.00 3.00 16.00 20.00 20.00 24.00 205.00 144.00
14th DEN 1801 Mand Kaløvig Bådelaug Henrik Sø Kristensen 6.00 (25.00) 15.00 21.00 14.00 23.00 14.00 22.00 18.00 (27.00) 17.00 202.00 150.00
15th DEN 1664 Mand Yachtklubben Furesøen Jonas Lundqvist (31.00) 19.00 23.00 (29.00) 9.00 11.00 27.00 19.00 17.00 25.00 21.00 231.00 171.00
16th DEN 1602 Mand Sunds Sejlklub Henrik Andersen 16.00 22.00 17.00 (26.00) 25.00 (28.00) 18.00 18.00 19.00 21.00 20.00 230.00 176.00
17th DEN 1578 Mand Nykøbing Sj. Sejlklub Magnus Aagesen 13.00 (32.00) (29.00) 28.00 26.00 21.00 22.00 26.00 22.00 19.00 26.00 264.00 203.00
18th DEN 24 Mand Svendborg Sunds Sejlklub Asger Hofmann Frisch 15.00 (28.00) 22.00 22.00 24.00 (26.00) 24.00 24.00 25.00 26.00 23.00 259.00 205.00
19th DEN 1793 Mand Yachtklubben Furesøen Oscar Aasholm - Bradley 24.00 20.00 (36.00 BFD) 30.00 (36.00 DSQ) 29.00 31.00 30.00 29.00 29.00 18.00 312.00 240.00
20th DEN 3 Mand Kaløvig Bådelaug Mathias Yde Hedegaard 26.00 27.00 30.00 23.00 29.00 19.00 (34.00) 29.00 28.00 (36.00 DSQ) 29.00 310.00 240.00
21st DEN 1742 Mand Struer Sejlklub Kim Mølbjerg Olesen (32.00) 24.00 25.00 24.00 28.00 27.00 28.00 (31.00) 30.00 28.00 28.00 305.00 242.00
22nd DEN 1621 Mand Yachtklubben Furesøen Mikkel Mogensen (33.00) 31.00 26.00 (32.00) 31.00 30.00 32.00 27.00 27.00 30.00 30.00 329.00 264.00
23rd DEN 1682 Mand Skive Sejlklub Tim Damgaard Nielsen (36.00 DNC) (36.00 DNC) 36.00 DNC 36.00 DNC 30.00 24.00 33.00 33.00 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 372.00 300.00
24th DEN 99 Mand Kaløvig Bådelaug Kristian Præst (36.00 DNC) (36.00 DNC) 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 36.00 DNC 396.00 324.00


www.struersejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com